1.29*6=7.74 so she spend $7.74
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
Step-by-step explanation:
7 + 3 + 5 + 15 = 30
8t+32 is one expression equivalent to that.
Answer:
8
Step-by-step explanation:
128-16=112
112÷15(boys+girls)=7.4666666
7.4666666 rounds to 8