Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
Answer:the number is ten
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
For every 10 assignments you get 1 homework pass. So you would multiply them by two and up more.
So here's some of your answers:
10:1
20:2
30:3
40:4
50:5
60:6
70:7
80:8
90:9
100:10
You would just continue this pattern.
12.
Distribute the negative
2x - 5 - 9y + 8 + 16y
Simplify
2x + 7y + 3
13.
Square is 4 sides, all sides are equal
4 ( 4x + 3)
16x + 12
Please mark Brainliest if it helped.
Answer:
A
Step-by-step explanation:
A is not a polynomial as the power of x is less than one