What is the question ??????
1. b = $95.94 / 6
= $15.99
t = $15.99 / 20
= $0.80
2. A: $1.28 / 8 = $0.16 per oz
B: $1.68 / 12 = $0.14 per oz
Difference: $0.02 per oz
Well A seems like the most correct answer, the actual purpose of an afterburner is to inject fuel directly into the exhaust stream to increase thrust by as much as 50%. It’s usually used to go supersonic
X= -3
2/3x-10=12
Step 1: Add 10 to both sides.
2/3x=-2
Step 2: Multiply both sides by 3/2.
x= -3