1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tpy6a [65]
3 years ago
7

HELP WILL MARK BRAINLIST

Mathematics
2 answers:
Arisa [49]3 years ago
7 0

Answer:

see attached image to make it easier for you:)

Step-by-step explanation:

ANEK [815]3 years ago
4 0

Answer:

The answer is A: -pi/3

Step-by-step explanation:

I just to the quiz

You might be interested in
the 25 members of the reading club are buying a book to discuss at the next meeting but Club leader got a special price the book
Sever21 [200]
25*8.14=?

Multiply the cost of the book per person ($8.14) by the number of people (25).
6 0
3 years ago
You can make chili powder from fresh chilis. If 1 chili makes 1 tablespoon of chili powder, how many chilis should you buy?
Tresset [83]

It depends on how much chili powder you want to make. Probably just like one or two
6 0
3 years ago
7 + 2[(5^2)*152%]=<br> Please answer as soon as you can. I am in need of help INSTANTLY
Vitek1552 [10]

Answer: the answer is 83  you could of did it on a calculator


Step-by-step explanation:


4 0
3 years ago
Given: x + 2y = -6.
wel

very positive about these results

4 0
3 years ago
A family is driving from Phoenix to San Francisco. On a map grid, Phoenix is located at (–12, –16), and San Francisco is located
asambeis [7]
The total distance that the family has driven is the sum of the distances from Phoenix to San Francisco,
                            d = sqrt ((5 - -16)² + (-36 - -12)²) = 10.63 
from San Francisco to Blythe,
                             d = sqrt ((-9 - 5)² + (-20 - -36)²) = 21.26
from Blythe to Los Angeles,
                             d = sqrt ((-4 - -9)² + (-33 - - 20)²) = 5.83
Adding the distances, we get 37.72.

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Choose the expression that best represents the phrase below. ...12 less than the number of apples... A. 12 a B. a 12 C. 12a D. 1
    8·2 answers
  • Why is the library not adding any more fairy tales
    5·2 answers
  • Can someone help me please
    7·1 answer
  • A 3-pack of toaster pastries costs $2.97. What is the unit price?
    13·2 answers
  • How many yards long is a piece of fabric witha width of 5/8 yrd nd a area of 2 3/4 square yards?
    6·1 answer
  • 5) Romeo is conducting an experiment on the flu virus. He adds 7 oz of the
    14·1 answer
  • (Please help quick! will do brainliest!!)
    10·2 answers
  • Solve the system of equation -5y + 4x=49 7y + 2x = -23
    6·1 answer
  • What is the tangent ratio of angle x°​
    6·2 answers
  • Which of the following equations could be parallel to the equation x = 5
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!