1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
12345 [234]
3 years ago
5

SOLVE THIS QUESTION WITH FULL STEPS...THANKS

Mathematics
1 answer:
GalinKa [24]3 years ago
5 0

Answer: which question

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A retailer purchased soccer cleats for $18 from a wholesaler.The retalier sells the cleats for $32.What is the markup rate?Round
Tamiku [17]

Answer:

0.7bar

Step-by-step explanation:

(32-18)/18

=14/18

=7/9

=0.7bar

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A submarine was located 800 feet below sea level. There is a drone
fgiga [73]

Answer:

1,050

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What dose y and x equal
natima [27]
X equals -2

Y equals 5
4 0
3 years ago
The distance in the x-coordinates from A(–2, 2) to the center of dilation F(1, 1) is unit(s).
lilavasa [31]

Answer:

The distance in the x-coordinates from A(–2, 2) to the center of dilation F(1, 1) is 3 unit(s)

Step-by-step explanation:

Give points:

A(-2,2)

Center of dilation F(1,1)

The distance in the x-coordinates fro A to F can be given by =\ |x_2-x_1\ |=\ |1-(-2)\ |=\ |1+2\ | = 3\ units.

5 0
3 years ago
Last one :D please look at the picture:)
puteri [66]

Answer:

16 i think

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone please answer. There is one question. There is a picture. Thank you!
    11·1 answer
  • A school football team is selling raffle tickets As a fundraiser it cost them $155 to print the tickets and they would like to m
    14·1 answer
  • A machine stamps 360 metal parts in 15 minutes. Find the unit rate in parts per minute. per minute
    13·2 answers
  • PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST
    9·1 answer
  • Help my small brain understand.
    9·2 answers
  • Which two numbers have the sum of twelve and the product of -28. thanks!?
    7·1 answer
  • Someone plz help I already know the answer put how can I put the diagram can you guys help me can u put the picture how u did it
    12·1 answer
  • The nth term of a sequence is -3-3n what is the 6th term
    5·1 answer
  • What is a simplified form of the expression 2(–x + 2) + 3x?
    8·2 answers
  • Mrs. Magdalino kept records on how much she spent on gasoline and the maintenance of her car. She found that it cost $485 to dri
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!