She puts 11 pieces of fruit into each bag.
Multiply this by the number of people going on the trip
Unit rate is (cost) per 1 unit
the unit is fluid oz
'per' is fraction
cost/1unit
so we do
2.56/32
divide completely
2.56/32=0.08/1
the unit rate is $0.08 per oz
Answer:
13: 10
21: 20
29: 30
Step-by-step explanation:
Answer:
Never
Step-by-step explanation:
Adding together an obtuse angle (greater than 90°) and acute angle (less than 90°) should result in an obtuse angle every time