Answer:
0.0365 pounds per dollar
$2.79 per pound
$2.79 per pound is typically used
Step-by-step explanation:
13.95/5 = $2.79 per pound
5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar
Answer:
2iiej
Step-by-step explanation:
1kejes191828wusnalao
Answer:
2 over 3
Step-by-step explanation:
Answer:
20 out of 28 games.
Step-by-step explanation:
28 divided by 7 is 4.
5 times 4 is 20.
20 out of 28 games.
(This is simple math honestly.)