1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexxx [7]
3 years ago
10

Blank probability is the prediction ratio of favorable outcomes to the total number of outcomes.

Mathematics
1 answer:
OverLord2011 [107]3 years ago
6 0
Isn’t it the theoretical probability?
You might be interested in
Jack bought a computer on the installment plan. The price was $1,350. He paid $65 a month for 24 months. What is his total cost
ziro4ka [17]
The total was $1,560 so he paid $210 in finance charges.
3 0
3 years ago
Camilla bought a book that was on sale for 25% off the retail price. The retail price of the book was $12. What was the price Ca
Nonamiya [84]

Answer:

The price that Camilla paid for the book was $9.

Step-by-step explanation:

To be able to find the pice that Camilla paid for the book, first, you have to calculate the 25% of the price of the book:

$12*25%=$3

Now, you have to subtract that amount from the price of the book:

$12-$3=$9

According to this, the answer is that the price that Camilla paid for the book was $9.

6 0
3 years ago
Consider the following functions:
Nina [5.8K]

Answer:

  1

Step-by-step explanation:

(f+g)(1) = f(1) +g(1) = -1 + 2 = 1

__

The pair (1, -1) in the definition of f tells you f(1) = -1.

The pair (1, 2) in the definition of g tells you g(1) = 2.

4 0
3 years ago
Solving linear inequalities
kolezko [41]
What exactly do you need help with  with this topic<span />
8 0
3 years ago
9/10 + 9/100 + 9/1000 + 9/10000 + … =
Korvikt [17]

Answer: 0.9999

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Chocolate chips are sold in bags of 500 grams you need 56 kilograms how many bags should u buy
    10·2 answers
  • 2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
    14·2 answers
  • Evaluate 3/2y-3+5\3 z when y =6 and z =3.
    9·1 answer
  • Expand the expression (3a-b)^4
    6·2 answers
  • 19) Caculate the unit rate. Driving 95 miles on 3 gallons of
    6·1 answer
  • Does 1+1=fish??????????
    12·1 answer
  • 18 - (-6x) - 3 + 8x<br><br> simplify the expression
    9·1 answer
  • Libby has a square box of chocolate. The chocolates are arranged evenly in rows. Each chocolate piece in the box takes up one sq
    8·2 answers
  • Two cars head toward each other from opposite ends of a freeway 2286 miles long. If the speed of the first car is 68 miles per h
    7·1 answer
  • The question is in the photo. Please answer with the correct answer.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!