<span>12.56+12.69 = 12.60 + 12.70 = 25.30
answer
</span><span>A. about $25.30</span>
Answer: for 9 attendees it would cost $18
Step-by-step explanation: First you have to find the unit rate. So for every 7 attendees it costs $14, divide them both by the GCF which is 7. 14÷7=2
7÷7=1
So for every 1 attendee it is $2.
Now to figure out how much it would cost for 9 attendees, figure out what you have to do to 1 to get 9. Multiply it by 9.
And whatever you do to one number you have to do for the other. So $2 • 9 = $18
So for every 9 attendees it costs $18.
Answer:
20 + 1 + 0.9 + 0.07
Step-by-step explanation:
Given the number 21.97 ;
To wite in expanded form:
Tens ___ Unit ____ tenth ____ hundredth
2_______ 1 _______ 9_________ 7
2 = 20
1 = 1
9 = 0.9
7 = 0.07
Hence,
20 + 1 + 0.9 + 0.07
This question is basically a ratio 1 : 42
so then it would be 2 : 84 then 3 : 126
So your answer is D 3 Gallons for 126 miles.
Answer:
The slope is -2 and the y intercept is -3
Step-by-step explanation:
y = -2x -3
This equation is written in slope intercept form
y = mx+b where m is the slope and b is the y intercept
The slope is -2 and the y intercept is -3