1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alekssandra [29.7K]
3 years ago
14

Pls help me my dads gonna hit me if i dont get this done

Mathematics
1 answer:
Tpy6a [65]3 years ago
3 0

Answer:

(I can't answer if its greater than, less than, or equal to because you didn't

specify the number I have to compare to)

2. \frac{35}{8}

3. greater than

4. \frac{1}{9}

5. \frac{1}{6}

6. \frac{4}{5}

Step-by-step explanation:

You might be interested in
How did the Buddha achieve enlightenment? *
Mariulka [41]

Answer:

B) he meditated

Step-by-step explanation:

according to BBC

One day, seated beneath the Bodhi tree (the tree of awakening) Siddhartha became deeply absorbed in meditation, and reflected on his experience of life, determined to penetrate its truth.

He finally achieved Enlightenment and became the Buddha. The Mahabodhi Temple at the site of Buddha's enlightenment, is now a pilgrimage 

7 0
3 years ago
Which is the value of the rational expression 6-x/x+5 when x=2
Allisa [31]

Answer:

4/7

Step-by-step explanation:

6-x/x+5 let us take x=2

6-2/2+5=4/7

8 0
3 years ago
How many solutions does 6 -3x = 12 - 6x have?
AysviL [449]

Answer:

Step-by-step explanation:

6-3x=12-6x

Only one solution of  x=2

5 0
3 years ago
Jeremy bought a 5-pound bag of potatoes for$2.29. What is the unit price for one pound of potatoes?
Lerok [7]

Answer: .458 or about .46 cents if you round to the nearest cent

Step-by-step explanation:Since the price for 5 pounds of potatoes is 2.29 all together you can divide 2.29 by 5 which gives you the price for one pound of potatoes. Since one pound of potatoes would be the unit price. Hope this helps :D

3 0
3 years ago
I'm Confused Could Anyone Help me
Sliva [168]
C d e are correct...hope this helps
4 0
3 years ago
Other questions:
  • How do you find the product when two exponents have the same exponent and different bases?
    5·1 answer
  • How manyseconds in a quarter day?
    10·1 answer
  • I need help please ....
    5·1 answer
  • ...........<br>..............<br>........
    6·1 answer
  • What is the resulting polynomial when 3x+7 is multiplied by 2x-6
    15·1 answer
  • Which reason justifies step 2 in the proof
    8·1 answer
  • Kyra observed that 85% of the students at a library liked reading mystery stories. If 30 students at the library did not like re
    11·1 answer
  • Find the area of the shaded region
    5·2 answers
  • True or False: To calculate the amount of change, you must find the
    8·2 answers
  • What is inequality notation and in interval notation? My teacher did not explain this to me and now I am stumped on my homework
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!