1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Maru [420]
2 years ago
10

Hey guys a have wut is 2xA(19x56)Ax12 thanks if u can help me

Mathematics
1 answer:
gulaghasi [49]2 years ago
8 0

Answer:yes

Step-by-step explanation:Bc I am right and right

You might be interested in
Need help ASAP
horrorfan [7]

Answer:

39 cm

Step-by-step explanation:

using the x component go find 12 cm width and follow the line up until it intersects the graph. then follow that point left to estimate the height at that point to estimate 37.5 but more accurately you can use the given equation y=3.25x and plug in your x of 12 to get y=39

6 0
2 years ago
Find a + b, 2a + 3b, |a|, and |a − b|. a = 4i + j, b = i − 2j
bogdanovich [222]
Add the component i apart and the compents j apart
4 0
3 years ago
Which expressions are equivalent to 3 x + 3 * x + y
jasenka [17]

im sorry but i know x=6 if that helps

3 0
3 years ago
Pls help, will give brainliest!
shutvik [7]

Answer:

as x approaches infinity, y constantly goes down, as x approaches -infinity, y constantly goes down

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Which set of numbers is in order from least to greatest?
ozzi

Eliminate A immediately, because "367,259 < 364,798" is false.

Elim. C because "367,313 < 367,259" is false.

Thus, B is the correct answer.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A government began the year with $10 trillion of public debt. During the year, it collected taxes of $8 trillion and spent $10 t
    11·2 answers
  • A cooler holds 15 liters of water.about how many gallons does it hold?
    11·1 answer
  • Milton makes a trail mix for his hiking group. He mixes 1 1/4 pound of peanuts, 14 ounces of raisins, 12 ounces of walnuts, and
    15·1 answer
  • Find a number between 2/9 and 3/11
    6·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$40.14 . What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    9·1 answer
  • Angie and Kenny play online video games. Angie buys 2 software packages and 2 months of game play. Kenny buys 2 software package
    14·1 answer
  • 1. Round 9.39 to the nearest whole number <br> 2. what is the value of the expression 4^3+9 times 6
    15·1 answer
  • I need help!!!! find x and y please
    8·1 answer
  • I need someone to Evaluate 271,000√3.<br><br> Make it into a fraction
    5·2 answers
  • Look at the pattern below.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!