Answer:
Step-by-step explanation:
If it is a fair coin, he should expect heads about 1/2 the time.
1/2 of 30 = 15
He should expect 15 heads.
Answer:
The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.
Step-by-step explanation:
8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz ---- (round to 1.3)
6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz
If the shirts all cost the same you would do 120 divided by 10 and that’s 12.you then multiple 31 by 12 and you get 372 so d
-4(3-x)+6=2(x-3)
-12+4x+6=2x-6
-6+4x=2x-6
-6+6=2x-4x
0=-2x
0/x=-2
She didn't estimate her answer first
WHAT IS THE QUESTION ON KENDRA'S HOMEWORK?