Answer: A is the answer
Explanation: A plane consist of 3 point but it can also be called by one specific point. And in the figure A there is one specific point. We can call it plane A
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
Answer: 2
Step-by-step explanation: because 23
The answer is 14%
Cost of meal is 100%: $18.50 is 100%
Tip is x%: $2.59 is x
Make a proportion:
$18.50 : 100% = $2.59 : x
x = 100% * $2.59 : $18.50
x = 14%
The correct answer is <span>R(x) = 9,000[9(1.035)x + 7(1.021)x]; $170,936</span>