1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kondaur [170]
2 years ago
7

If you’re running in a race and you pass the person in second place, what place are you in? I'm running out of things to say!!

Mathematics
2 answers:
Mariulka [41]2 years ago
6 0

Answer: 2nd place

Step-by-step explanation: you were in 3rd place and you passed the person in 2nd now making your placement 2nd and the other persons 3rd

Flura [38]2 years ago
5 0

Answer:

You are in secound place.

Step-by-step explanation:

Although you may think its first, in a race when you pass someone you switch places with them, not get 1 ahead of their place! (The upcoming and this sentence is pre-written and copy and pasted in every brainly question or comment I write or answer.) If this answer helped you please consider giving it brainliest. If my answer was wrong and you got marked wrong for it, I deeply apologize and hope you will forgive me, since everyone makes mistakes sometimes. If you need me to elaborate on my answer or give further explanation on it, please ask and I will do so. If you need to explain your reasoning on your work feel free to use my words- word for word- without crediting me, the answer was made for you anyways! Hope yall learn from my answer and it helps you in the future with assignments, quizzes, test’s, and more!

- •Trix•

( Yes I know my - •Trix• thingy is not my user but it’s what I would change it to if I could but I can't, please address me as Trix while commenting or talking to me here.)

You might be interested in
Please answer thanks u
kherson [118]
Answer: A is the answer

Explanation: A plane consist of 3 point but it can also be called by one specific point. And in the figure A there is one specific point. We can call it plane A
6 0
3 years ago
If 4 gallons of milk cost $16.76 how much would 7 gallons of milk cost
professor190 [17]
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
8 0
3 years ago
Which expression is equivalent to (n-4X2n + 7)?
Serggg [28]

Answer: 2

Step-by-step explanation: because 23

4 0
1 year ago
Find the percent of tip:
r-ruslan [8.4K]
The answer is 14%

Cost of meal is 100%:         $18.50 is 100%
Tip is x%:                             $2.59 is x

Make a proportion:
$18.50 : 100% = $2.59 : x
x = 100% * $2.59 : $18.50
x = 14%
4 0
3 years ago
A company has introduced two new products to the market. The revenue generated by product A was $63,000 in the first year, and t
elena-s [515]
The correct answer is <span>R(x) = 9,000[9(1.035)x + 7(1.021)x]; $170,936</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jack is sharing 3 bananas with 3 Friends. Which expression represents the amount each one will get if they share them equally?
    12·2 answers
  • How do I get the median for this question ?
    9·1 answer
  • the mean height of the team is 200.3 .a new player joins and raises the mean average height to 201cm. work out the height of the
    14·1 answer
  • Help, please!!! 30 points!
    14·2 answers
  • Does the following infinite series converge or diverge? 1/3+2/9+4/27+8/81
    9·2 answers
  • How do you get the game among us on hp laptop
    7·2 answers
  • Solve For X: 7.65 = 2.9 + X
    9·2 answers
  • Hey, if anyone could h3lp me with this it would b gr8 !!
    14·1 answer
  • Write the Roman Numeral CLXIV in standard form. Standard Roman Number Numeral 1 1 5 V 10 X 50 100 500 D 1,000 M XJ002 2 A) 169 O
    15·1 answer
  • the piggybank had 25.65 in dimes and quarters if there were 20 more quarters than dimes, how many dimes were in the piggybank
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!