1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Molodets [167]
3 years ago
8

HELP PLZ NOT good w/ percentage. this my ixl

Mathematics
1 answer:
AfilCa [17]3 years ago
8 0
29% is your answer .
You might be interested in
Question progress<br> Homework Progress<br> The ratio 8:2 in its simplest form is
lidiya [134]

Answer:

4:1

Step-by-step explanation:

just divide by the highest numbe 2 in this case

6 0
3 years ago
A jewelry store has 9/10 of an ounce of gold they need to split into one 6 ounce groups how many groups going to make
Mariana [72]
12
12
12
12
12
12
1
2
1

12
1
12
4 0
3 years ago
A teacher pays $39 for 10 books.What is the unit price of each book?
zheka24 [161]

To find the cost of each book, you need to divide the money spent on all of the books by the number of books.


$39 / 10 = $3.90 per book

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Please help I don’t want to give up it’s getting hard
Svetradugi [14.3K]

Answer:

144 goes with 12, 36 goes with 6, 9 goes with 3, and 121 goes with 11.

Step-by-step explanation:

The second number stated in each phrase is time itself to create the first number. For example, 144. If we take the second number in the number phrase (12) and time it by itself (12 * 12) it equals 144. This applies to each number phrase.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ye Li drew another quadrilateral it is a parallelogram and has four right angles can it be rhombus?
Anastasy [175]

Answer:

A rhombus is both a rectangle and a rhombus. All the sides are equal and each angle measure 90 degrees. So yes it can be a rhombus.

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Count by tens and ones to find the sum.use the number line to show your thinking 86.
    6·1 answer
  • What is 600,000 - 145,782?
    13·2 answers
  • Explain the different ways you can name an angle. What<br> are the different names for this angle?
    5·2 answers
  • 1. Solve for x. Show your work.<br> 2x-1/2=3-x
    11·2 answers
  • It took Laura 12.5 hours to read a 360 page book, how long would it take for her to read a 400 page book?
    14·1 answer
  • Toms games and more is having a special deal this week. Costumers can buy 5 games for $82.50. Henry buys 3 games for himself and
    11·1 answer
  • Please help I have no idea how to do this and its due in a couple hours
    9·1 answer
  • Need help ASAP!!!!!!!
    10·1 answer
  • Please help I will brainliest!! Really urgent!!
    13·2 answers
  • Vertical angles have been formed by two lines. If one angle is 5x + 7 and the other is 22°, find the value of x.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!