B. Since she has to divide the number of pictures with how many pages
Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
The answer is:
6 = 9x + 27
depending on what you are supposed to do.
Let hours = x
She can work a maximum of 30 hours so x can be any number from 30 or below.
The inequality would be: X <= 30
You just have to add one eqaution to another :
-x + x -y + 2y = 7 + 7
y = 14
Then apply y = 14 to one of the equations :
eg: x + 2(14) = 7
x + 28 = 7
x = - 21
The awnser is x= -21 y= 14
I hope i awnsered your question