1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
leonid [27]
3 years ago
10

Math 8

Mathematics
1 answer:
Airida [17]3 years ago
8 0
Yes I’ll send u the answers
You might be interested in
Evaluate the following expression when x = -4 and y = 4. x^6-x/4y
tester [92]

Answer:

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
A committee consisting of4 faculty members and 5 students is to be formed. Every committee position has the same duties and voti
tigry1 [53]

Answer:

More than 1 committee can be formed, *1 and a half<em>*</em>

5 0
2 years ago
What is the degree of the monomial 9xy³z⁷
xxMikexx [17]

Answer:

the degree of the monomial is 11

Step-by-step explanation:

x = 1

y^3 = 3

z^7 = 7

add the exponents 1+3+7 = 11

5 0
3 years ago
ASAP<br><br> (only the answer pls)
atroni [7]

Answer:

B..........................................

3 0
2 years ago
Jayden received a $40 gift card that could be used to download television programs. After she downloaded 5 programs, she had $30
Alisiya [41]
2$ for each program
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Please can anyone help me with this question? I'm really struggling with it
    11·1 answer
  • 6. Which ordered pairs are solutions to the inequality 5 − ≤20 Select each correct answer
    6·2 answers
  • Solve??????????? 4 and 5
    13·1 answer
  • What is 5/6 - blank equal 1/2
    5·2 answers
  • find the value of x if A, B and C are collinear points and B is between A and C. AB= 6x, BC= x-5, AC= 23
    11·1 answer
  • According to the local real estate board, the average number of days that homes stay on the market before selling is 78.4 with a
    9·1 answer
  • 1<br> abc14<br> determine whether each expression is a monomial
    5·1 answer
  • If a can of pineapple costs $3.00 for 40 ounces, what is the cost per ounce?
    12·2 answers
  • What is the value of f?
    10·1 answer
  • Please help me answer these 2 questions for my math class &lt;3 thanks if you do
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!