4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds
Answer: The Answer is <u>A: 7.685</u> but then round it up to <u>8</u> on edge
Answer:
Equation: 3(1.25) + 3(2.00)=M
answer:9.75
Step-by-step explanation:
Answer:
I think steven paid 50,000 dollars in total
Step-by-step explanation:
When we look at ratios, we use for : against and add both to get the total in the set. therefore 8+3 = 11. divide the 22000 fans into 11 sections we have each section worth 2000 fans. The number of blue sox fans would be 3 x 2000 or 6000 fans with the remaining 16000 being baron fans.