1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Morgarella [4.7K]
3 years ago
15

What cannot be rational??

Mathematics
1 answer:
julia-pushkina [17]3 years ago
4 0

Answer:

the 4th one

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Is 65.4279 irrational or rational? Explain​
Pachacha [2.7K]
It’s a rational number!
3 0
2 years ago
Is 49.20 greater than 49.22
Helen [10]
49.22 is greater than 49.20
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Complete the tables to determine if the expressions are equivalent. If the expressions are equivalent, name the properties that
jok3333 [9.3K]
I don’t know how to necessarily complete the tables but i know they are equivalent

1. 3(x-5)
3 (x) = 3x
3 (-5) = -15

that is the distributive property thus it equals

3x - 15

2. 3x - 15

they’re the same

5 0
2 years ago
Let: f(x)=x+1 and g(x)=x^2-2 <br><br> find: f(x)•g(x)
lesya692 [45]

Answer: x3+x2−2x−2

Step-by-step explanation: Use the given functions to set up and simplify f ( x ) ⋅ ( g ( x ) ) .

Brainliest or a thank you please! have a great day/night

3 0
3 years ago
Please HELP!! PLEASE I BEG I WILL DO ANYTHING LITERALLY Create a scenario that demonstrates object permanence.
Eddi Din [679]
I had a very sweet dog, her name was Lilac. I had her for 13 years and unfortunately she passed away. This shows that no one object is permanent
7 0
3 years ago
Other questions:
  • A video store is running a closeout special of 5 DVDs for $15. If the store has 42 different titles in the closeout section, how
    11·1 answer
  • What does a1 stand for?
    10·2 answers
  • Monica ran 20 miles in two days. How many miles did she run each day, if she ran 4 more miles on the second day than on the firs
    6·2 answers
  • Plz help me only 7 min left or I get in trouble
    6·1 answer
  • A farmer has 113 sheep. 47 of them are males. How many more female sheep are there than male sheep?
    6·2 answers
  • -2x^(3) +3=-1x^(3) -1x^(2) +1x+1
    7·1 answer
  • 25 points! Please help!
    8·2 answers
  • It costs $3.00 for 45 gallons of detergent. What is the cost per gallon of detergent? *
    5·2 answers
  • Which description represents this equation?
    14·2 answers
  • Match each scenario with the type of correlation it shows.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!