1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lynna [10]
2 years ago
6

I need help ASAP!!

Mathematics
1 answer:
FinnZ [79.3K]2 years ago
4 0

Answer:

i think its 6

Step-by-step explanation:

i dont know for sure

You might be interested in
The perimeter of a rectangular garden is 292 feet. If the width of the garden is 67 feet, what is its length?
olga2289 [7]
79 is the length because
292-2(67)= 158
158/2 = 79
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help!! PLease someone
lawyer [7]
It is 5 you just have to count
7 0
3 years ago
a 96 ounce container of orange juice costs $4.80. at what price should a 128 ounce container be sold in order for the unit rate
Hunter-Best [27]
4.8 / 96 = x / 120
96x = 576
x = 576/96
x = 6

check :
unit rate for 96 oz container at 4.80 = 4.80/96 = 0.05 per oz
unit rate for 120 oz container at 6.00 = 6.00/120 = 0.05 per oz

Basically ur looking for an equivalent fraction (and that is what proportions are...this will reduce to the same unit rate. So ur answer is $ 6.00

5 0
3 years ago
Help and i will give brainiest if you answer them all if random will report
Stels [109]

Answer:

first one is a and the second one is c

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Quiz 3
Colt1911 [192]
Kevin would be 24 because 4 times 6 equal to 24
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jill had $125 to spend at the mall. She spent 27% of that money on a pair of shoes. Jill spent $___ on the shoes. (Make sure to
    14·1 answer
  • Can someone please help
    14·1 answer
  • Area of ice rink is 404 sq yes what is perimeter
    8·1 answer
  • Perform the operations and write the answer in simplest form 2 2/5 + 3 1/4
    14·1 answer
  • A cell phone plan charges $15$15 per month for 300300 text messages. The plan charges $0.08$0.08 for each additional text messag
    13·1 answer
  • I need help on how to solve ( x2-5x-12) ÷ (x+3)
    6·1 answer
  • Like and not like terms
    7·2 answers
  • #13 Easton is planning on buying a new pair of cowboy boots. When he
    6·1 answer
  • What is x=5/2 plz answer
    14·2 answers
  • How many solutions does this equation have?<br> 5h - 5h = 0
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!