1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
CaHeK987 [17]
2 years ago
6

What is 7179.086667 rounded to the nearest hundredth?

Mathematics
1 answer:
professor190 [17]2 years ago
3 0

Answer:

I'm pretty sure it's 7179.1

Step-by-step explanation:

7179.1

You might be interested in
I need hellpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
neonofarm [45]

Answer:

Uhhhhhhh What is the question tho

3 0
3 years ago
Katie bought 7 bags of candy at the store. She gave one bag to her sister and kept the rest for her friends. I each bag weighed
daser333 [38]
The answer is 7.68. Since she gave one to her sister, she now has 6 to share with her friends. Now we can conclude the equation to solve this problem would be 6x1.28
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
There are a total of 64 students in the video game club and the Pokémon club. The video game club has 10
Musya8 [376]

Answer: Video game club has 37 members and the Pokémon club has 27 members

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Zoe has 8 cups of whole-wheat flous. If each loaf of her favourite graad requires 3/4 of a cup of whole wheat flour, how many wh
zimovet [89]
No. of cups = 8 cups
@ loaf = 3/4

No of loaves she can make 

8 cups ÷ 0.75 = 10.67

Answer = 10 loaves (C)


8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The times to pop a regular bag of microwave popcorn without burning it are Normally distributed with a mean time
natima [27]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Three times the sum of a number and eight is four more than twice the sum of the number and six. Write and solve the equation.
    8·2 answers
  • How do I find the unit rate of $7.96 for 5 pounds?
    5·1 answer
  • 6. Kathleen needs 240 valid signatures on a petition to get a crosswalk installed on her street. She knows
    13·1 answer
  • Rashida bought 3 tickets to a concert for $75. At this rate, how much would 5 tickets cost?
    12·2 answers
  • Simplify the product. <br> ((3x-6)/(x+5))·((2x+10)/(x-5))
    12·1 answer
  • 7 3/8 - 4/7 Estimate
    15·1 answer
  • Solve by completing the square: <br> 4x^2 + 16x +25 =0<br> x = _ &amp; x = _
    8·1 answer
  • Answer this please !!
    15·1 answer
  • There’s 2 peanut butter jars.
    11·1 answer
  • PLEASE HELP FAST!! I CANNOT GET THIS WRONG!!!!
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!