1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nikdorinn [45]
3 years ago
7

- 2.2f + 0.55 f– 15 - 8=

Mathematics
1 answer:
Andrews [41]3 years ago
7 0
Https://photomath.net/s/rRVj6K
You might be interested in
Gerald borrowed $750 at 7% simple interest to be paid back in 2 years. How much interest will he pay?
Lisa [10]

Answer:

$105 interest

Step-by-step explanation:

S.I=\frac{PRT}{100}

S.I= \frac{750*7*2}{100}

Interest = $105

5 0
3 years ago
Find the slope of a line that passes through the given points. Write your answer below.
12345 [234]
Just use the formula:
slope(m) = \frac{y_2-y_1}{x_2-x_1}

Then, plug in numbers:
m = \frac{1-4}{-2-3} = \frac{-3}{-5} = \frac{3}{5}

And that would be your answer: 3/5 is the slope.
4 0
4 years ago
How do you do y divided by 9=12?
mina [271]
1=9/12
1=3/4
if you want this
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Tom had 5 cookies. He got 5 more how many does he have now?
11111nata11111 [884]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Integrate:– <br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5CHuge%7B%7B%5Clarge%7B%E2%88%AB%7D%20%5Cfrac%7Bdx%7D%7B%20%5Csqrt%7Bx%20%5Cs
ad-work [718]

Answer:

huh huh huh huh huh huh huh huh huh

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify by dividing -5/8 divided by -3/4
    15·1 answer
  • Which of the following terms correctly describe the figure given below? Check all that apply
    11·1 answer
  • Determine which statement uses an invalid argument.
    6·2 answers
  • 33) Find the volume of the triangular pyramid to the nearest whole number.
    13·1 answer
  • What is the constant of variation k of the line y=kx through (5,8)
    9·2 answers
  • Help me with the question of O.math​
    15·1 answer
  • A 3-kilogram bag of oranges costs $9.87. What is the unit price?
    9·1 answer
  • Two cards are drawn without replacement from a standard deck of cards. What is the probability that the second one is a black ca
    8·1 answer
  • Gloria has a package of gummy worms. There are four flavors of gummy worms in the package- cherry, grape, lemon, and orange,
    15·1 answer
  • What is the greatest common factor of 18, 6, and 36?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!