1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sveta_85 [38]
3 years ago
15

(3.6x10^8) divided by (9x10^3)

Mathematics
1 answer:
sweet-ann [11.9K]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

The answer is 40000

You might be interested in
Are 12:14 and 60:70 equivalent ratios?<br><br> yes<br> no
NNADVOKAT [17]

Answer:

Yes, they are equalent

Step-by-step explanation:

12:14 = 6:7

60:70 =6:7

both can be simplified to 6:7

5 0
3 years ago
A bakery offers a sale price of $2.80 for 3 muffins. What is the price per dozen?
puteri [66]

Answer: 11.2$

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Can anyone help me out
Genrish500 [490]

Answer:

12k^5 +24k⁴+30k³

Step-by-step explanation:

the area = 6k³(2k²+4k+5)

= 12k^5 +24k⁴+30k³

5 0
3 years ago
PLEASE HELPPPPPPPPPP
Hitman42 [59]

Answer:

b=5

Step-by-step explanation:

  • We are going to use the basics of algebra to solve this

We need to isolate b by itself to find the value of b.

8b + 12 = 52

Subtract 12 from both sides

8b = 40

b = 5

6 0
3 years ago
What unfortunate mistake did the champion ice-skater make with his gold medal
kvv77 [185]
Are there any multiple choice answers?
3 0
3 years ago
Other questions:
  • A store sold 70 copies of a magazine for $350. Each copy of the magazine costs the same. Which equation and set of ordered pairs
    11·2 answers
  • What is the slope??
    9·2 answers
  • MATHEMATICS IS THE GATE AND KEY TO SCIENCE- encryption key 1234560
    15·1 answer
  • What is the difference between the absolute value of -10 and the absolute value<br> of 6?
    6·2 answers
  • Find x AND the length of each side if ABC is an isosceles triangle with AB = BC . (Answers Rouen to the nearest tenth if needed)
    8·1 answer
  • 7th grade math please helpp i have alot of questions due in 10mins​
    10·1 answer
  • Evaluate (solve) the power: 2^9
    10·2 answers
  • Brittany is at Forever 21 and buys some clothing items that each cost $7.45. She pays for her clothes with $40.00. Write an expr
    15·2 answers
  • Find y if the line through (5, 2) and (7, y) has a slope of 4.<br><br> Y= ___
    5·1 answer
  • Thank you so much :)
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!