The answer is x= -21
3x-3=6(x-10)
Answer:
ones place
Step-by-step explanation:
Answer:
3 units
Step-by-step explanation:
Answer:
each cup would cost $0.52
Step-by-step explanation:
there are 16 cups in 1 gallon so you multiply that by two. Then you have 32 so you divide 16.64 by 32 and you end up with 0.52. hope this helped :))
Tell me I got this wrong
Answer:
a
Step-by-step explanation: