1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ulleksa [173]
3 years ago
5

Find the surface area of the regular hexagonal prism.

Mathematics
1 answer:
jok3333 [9.3K]3 years ago
5 0

Answer:

I think the surface is

Step-by-step explanation:

3.5

You might be interested in
There are 12 bags in a box of popcorn that cost $8.25. Find the unit rate for ONE bag of popcorn. Round to the hundredths place.
goldfiish [28.3K]

Answer:

$0.69 for each bag

Step-by-step explanation:

Since you have 12 bags for $8.25, that means you need to divide the price by the number of bags to get the price of each:

\frac{8.25}{12}  = 0.6875

You then need to round to the nearest hundredths.  Since the number after the hundredths place is a 7, which is greater than or equal to 5, you need to add 1 to the hundredths place making the final answer $0.69

7 0
3 years ago
5/8 62.5/100 as a ratio (simplified)
Mandarinka [93]

Answer:

5:8, 25:1

Step-by-step explanation:

i guess this is ans

6 0
3 years ago
I need this the answer to 2/7 × 5/6
Troyanec [42]

Answer:

5/21

Step-by-step explanation:

i mutiplyed

8 0
3 years ago
Which is 2.7084 rounded to the nearest tenth?
ehidna [41]
The tenth place is where the 7 is.

0.7

If the number behind it is over 5, we round up. If it isn't, we round down.

0<5

We round down.

2.7 is the answer.

I hope this helps!
~kaikers
4 0
3 years ago
80 POINTS need help fast please will give brainliest
7nadin3 [17]

Heres a screenclip of the correct answers:

Hope it helped :)


5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the maturity value of $1 at a compound interest rate of 9 percent over 4 periods
    11·1 answer
  • What is the value of | -17 |, which is read, "the absolute value of 17"?
    9·1 answer
  • Sin B= 0.65 what is the measure of angle B to the nearest degree
    7·1 answer
  • Barry and his wife, Mary, have accumulated over $3.5 million during their 50 years of marriage. They have three children and fiv
    14·1 answer
  • The cost, in dollars, of manufacturing x microwaves is 6,000 + 300x dollars. The amount received when selling these x microwaves
    10·1 answer
  • It is reported in USA Today that the average flight cost nationwide is $445.99. You have never paid close to that amount and you
    10·1 answer
  • Answers are <br><br>A. 41 degrees <br>B. 15 degrees <br>C.90 degrees <br>D. 83 degrees ​
    12·1 answer
  • I need help with this due in 10 mins pleaseeeee
    5·2 answers
  • If the total income from gasoline form are was 408 million , how would be the cost for a barrel
    5·1 answer
  • Find (4.54×10^8)-(3.98×10^8)
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!