1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mariulka [41]
3 years ago
12

Plz i need an accurate answer help me plz

Mathematics
1 answer:
IceJOKER [234]3 years ago
7 0

Answer:

1:5.8

Step-by-step explanation:

I think: Substitute what X would be for one then solve; do the same for if X was 5 then set up a ratio and simplify  

You might be interested in
Find the area of the figure shown below and type your result in the empty box.
marusya05 [52]
The answer is 150 because you first find the area of the square which is 10x10=100 and then you find the area of the triangle which is 10x10=100 divide by 2 will give you 50 so 100+50=150 hope this helps :)
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
(-y+5•3)+7.2y-9)=6.2y+n
kramer
(-y+5x3)+(7.2y-9)=6.2y+n
(-y+15)+(7.2y-9)=6.2y+n
since you're adding the two parentheses, you don't need to have them there
-y+15+7.2y-9=6.2y+n
7.2y-y +15-9 =6.2y+n
6.2y + 6 =6.2y+n
6.2y - 6.2y -n = -6
-n=-6
n=6

3 0
3 years ago
What does the ratio pi represent in any circle?
Hoochie [10]
The number pi is a constant, it's the ratio of a circles circumference to it's diameter.
5 0
3 years ago
Which one of these is x please help
sesenic [268]

Answer:

1/2

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Count back write the difference = 11 - 3
sergey [27]

Answer:

11-3=8

Step-by-step explanation:

so your answer is going to equal 8

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If 4 pounds of sugar cost $2, the cost of 1 pound of sugar is
    11·2 answers
  • 2222222222222222222222 x 0​
    10·2 answers
  • Find the unit price.<br> ​$3.06 for 17 bananas
    6·1 answer
  • 7=14x-42y solve equation for y
    12·2 answers
  • Solve 2x&gt;7 please thanks
    12·2 answers
  • What is the number half way between -46 and 20?
    9·2 answers
  • The new apartment you are about to sign a one-year lease on is $1,500 per month. The lease
    5·1 answer
  • Non-examples of least Common Multiple
    6·2 answers
  • What is the slope of y = -4x - 3
    14·2 answers
  • Write the expression in simplest form.​
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!