Answer:
Unit price = $1.75
Step-by-step explanation:
In order to determine the unit price of the batteries, divide the $10.50 total price for the 6-pack of batteries by 6:
$10.50 ÷ 6 = $1.75
Therefore, the unit price of each battery is $1.75.
Answer: which question
Step-by-step explanation:
Answer is 11
Just trust me
It is C: Given, Reflexive Property
Can you take a picture of your whole worksheet? only the front page