1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
My name is Ann [436]
3 years ago
11

Help please i need it

Mathematics
1 answer:
bearhunter [10]3 years ago
5 0

Answer:

heleri

Step-by-step explanation:

xhgyt7tyjhzxmmy hereo my r65ewtgsr54456892787634weyjutuehmdveriyah

You might be interested in
What is the greatest common factor of 3 and 27?
Drupady [299]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

because 3 is the only number that goes into both 3 and 27

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
1 1/4 x 3 5/6 <br><br> need helppp
lara31 [8.8K]

Answer:

in decimal form or fraction?

Step-by-step explanation:

decimal =4.7916

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the solution to this inequality?
Alika [10]

Answer:

<h2>A</h2>

Step-by-step explanation:

<em><u>e5uiitweyutwwsuoye34t</u></em>

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
If the sales tax is 6.75%, how much tax would Adrian pay if he bought two CD's at $16.99 each and one DVD for $36.29.
Reptile [31]
CD:2 at $16.99 each=$33.98
DVD:1 at $36.29
$33.98+$36.29=
$70.27
6.75%*70.27=4.743225
round to the nearest tenth:
4.74
Andrian will pay 
<u>$4.74 as sales tax </u>
6 0
3 years ago
500ml bottle unit cost is $2.10
borishaifa [10]
If you would like to know what is the unit price for the hair shampoo, you can calculate this using the following steps:

500 ml ... $2.10
100 ml ...$x = ?

500 * x = 2.10 * 100    /500
x = 2.10 * 100 / 500
x = $0.42

The unit price for the hair shampoo is $0.42.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Suppose that f(t) is continuous and twice-differentiable for t≥0. Further suppose f″(t)≥9 for all t≥0 and f(0)=f′(0)=0. Using th
    14·1 answer
  • Ralph has a spool with 9.8 meters of wire. How many 0.14 meter pieces of wire can he cut from the spool?
    11·1 answer
  • Find the missing side of the right triangle. Round to the nearest tenth if necessary.
    5·1 answer
  • Need help with this problem
    5·1 answer
  • Two towns are 6 inches apart on a map. If the scale for this map is 1 inch equals 100 miles, how many miles apart are the two to
    12·1 answer
  • Let's make the most liked question in the whole website
    7·2 answers
  • HELP ME PLEASEEEEEEEEE
    14·2 answers
  • If Isabelle chooses to read 5 books
    5·1 answer
  • Help me plz! if you can
    7·1 answer
  • A circular pizza has a diameter of 12 inches and is cut into 10 congruent slices. What is the area of each slice, to the nearest
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!