Answer:
3
Step-by-step explanation:
because 3 is the only number that goes into both 3 and 27
Answer:
in decimal form or fraction?
Step-by-step explanation:
decimal =4.7916
Answer:
<h2>A</h2>
Step-by-step explanation:
<em><u>e5uiitweyutwwsuoye34t</u></em>
CD:2 at $16.99 each=$33.98
DVD:1 at $36.29
$33.98+$36.29=
$70.27
6.75%*70.27=4.743225
round to the nearest tenth:
4.74
Andrian will pay
<u>$4.74 as sales tax </u>
If you would like to know what is the unit price for the hair shampoo, you can calculate this using the following steps:
500 ml ... $2.10
100 ml ...$x = ?
500 * x = 2.10 * 100 /500
x = 2.10 * 100 / 500
x = $0.42
The unit price for the hair shampoo is $0.42.