1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MrRissso [65]
3 years ago
10

Answer attached problem ​

Mathematics
1 answer:
sashaice [31]3 years ago
4 0

Answer:

N,L,H,R,P

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need y’all to help me asap!!!!!!
timofeeve [1]

Answer:

-1

Step-by-step explanation:

f(0) = -5^0 = -1

8 0
2 years ago
At a sport clubhouse the coach wants to rope off a rectangular area that is adjacent to the building. He uses the length of the
Furkat [3]

Answer:

w < 8 meters ( w must be greater than 0 because length cannot be 0)

Step-by-step explanation:

One side with building is 23 meters, the other opposite side also will be 23 meters (with rope).

Let width (remaining 2 sides) be "w", he has AT MOST 39 meters of rope, so we can write:

Rope Needed = 23 + 2w < 39

Simplifying:

23 + 2w < 39\\2w < 39 - 23\\2w < 16\\w < 8

The range of possible values of w is  w meters (of course w has to be greater than 0)

5 0
3 years ago
Write a equation that represents the line
Phoenix [80]
Where’s the picture?
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What does peremeter mean
icang [17]
The continuous line forming the boundary of a closed geometric figure.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The angle measure of a triangle is shown in the diagram.
zalisa [80]

Answer:

i dont know

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The difference between roots of the quadratic equation x^2+x+c=0 is 6. find c.
    8·1 answer
  • Quick Fix Inc. repairs bikes. The company’s revenue is modeled by the function R(h)=220h−160 for every h hours spent repairing b
    14·1 answer
  • A flower garden has 12 sunflowers for every 45 irises. What is the unit rate for the number of irises per sunflower? Explain how
    13·1 answer
  • Two quadratic functions are shown.
    9·2 answers
  • The number of users on a website has grown exponentially since its launch. After 2 months, there were 90 users. After 4 months,
    5·1 answer
  • A chord 24 inches long is 5 inches from the center of a circle as shown below what is the radius of the circle to the nearest te
    11·1 answer
  • PLS HELP QUICK I NEED THIS DONE TODAY AND I NEED HELP WITH 4 OF THEM BUT I CAN ONLY GO ONE BY ONE SO IF YOU ANSWER THIS ONE PLS
    7·2 answers
  • Help me ASAP for this question.
    13·2 answers
  • A 2-pound jar of pickles costs $23.04. What is the price per ounce?
    10·1 answer
  • Henry is dividing a length of rope into pieces that are each 2/3 foot long. How many pieces will he get from 8 feet of rope?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!