1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Free_Kalibri [48]
2 years ago
14

Plsss help me

Mathematics
1 answer:
VLD [36.1K]2 years ago
4 0

Answer:

Fv = future value

Pv = present value

Fv = Pv (1+ it)

    = $5,630( 1+0.04 (2))

     = $6080.4

Fv  = Pv + interest

$6080.4 = $5,630 +interest

interest = $6080.4 -  $5,630 = $450.40

Step-by-step explanation:

You might be interested in
One type of firework splits 5 times after it is fired into the air. The number of new bursts after each split can be modeled by
kherson [118]
Probably 5 because it only states 1 firework
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
(NO LINKS)Please help I’m begging it been two days I keep sending questions all I been getting is links that hack your device so
tatiyna

Answer:

wdym by that what question actually

3 0
3 years ago
A. Developer. Owns. 54. Acres. Of land. If he. Plans. To use. 3.2. Acres. Of the land. For an entrance. Into a housing developme
lukranit [14]
How much of the land is available to be divided into lots?
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Oranges sell 8 for $1.84. Find the unit rate.
sweet-ann [11.9K]

Step-by-step explanation:

oranges sell 8 for 1.84$

so,

1 unit orange =\tt{\dfrac{1.84}{8}=0.23\$ } ⠀

3 0
2 years ago
Which expression is equivalent to 15x – 2(3x + 6)? ASAP!!! Thanks!!!
Nikolay [14]
<span>A. 3(3x + 4) should be the correct answer.</span>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Students are selling hand made magnets at the school craft fair one magnet cost $ 0.30, 2 magnets cost $ 0.43, 3 magnets cost $
    13·2 answers
  • Find the square roots of the two factors of √36 and multiply them.<br>​
    7·1 answer
  • Lisa ate 1/8 of a pizza. Josh ate 21/2 times a much as Lisa. What fraction of the pizza did josh eat
    9·2 answers
  • Angelo has a credit score of 726. According to the following
    11·2 answers
  • -8=-16+n what is the answer?
    9·2 answers
  • 29. Given the information regarding AABC and ADEF,
    13·1 answer
  • El número misterioso: soy múltiplo de 3 y de 4 y estoy comprendido entre 30 y 99. El resto de mi división por 5 es 4. ¿Quién soy
    8·1 answer
  • Whats 2738372483740234 +623745265645293420= ?
    7·2 answers
  • Lina eats 2 1/4 blueberries every 8 minutes. How many blueberries does lina eat per minute?
    9·2 answers
  • I forgot this within 2 seconds ;-;
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!