Answer:
A 7-pack of frozen waffles costs $4.80.
Step-by-step explanation:
What is the unit price, rounded to the nearest cent?
So add all the numbers together (20 + 22 + 28 + 35 + 47 + 90) and you'll get 242. Then you take the number and divide it by the numbers in your set (you have 6 numbers so you'll divide by 6) 242/6. The answer would be 40.3333333 (repeating decimal). I hope this helps!
Answer: She will loose 75 min. (1 hour and 15 minutes)
Step-by-step explanation:
Answer:
the answer is D
Step-by-step explanation:
TOOK THE TEST
A) 264 11/2 *48
B) 66 pounds of beef needed .25*264
C) 66 pounds