1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ANEK [815]
3 years ago
11

Which of the following are solutions to the cubic equation x^3+4x^2+4x=0

Mathematics
1 answer:
viktelen [127]3 years ago
3 0

Answer:

337285

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I dont know how to do this, please help​
IgorLugansk [536]

Answer:  B= 11

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Please help i don't get it
Ivan
The perimeter is just all the lines around the outside of the shape so basically take all the numbers and add them together to get the answer
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Determine the domain of the function. <br> f(x) = 13/3-x
Sedbober [7]
Hi..... the domain(D) will be:

\mathtt {f(x)=\dfrac{13}{3-x}\rightarrow \boxed{D=\{x\in R\,|\,x\neq 3\}}}

Thanks... :)
6 0
3 years ago
Can someone please answer some of my questions?<br> *They are all math
Step2247 [10]

Answer:

DA FA WERE ARE THE QUESTIONS?????????

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need help please<br>On all three
Pepsi [2]

Answer:

1. proportional relationship

2. constant of proportionality

3. unit rate.

I'm not exactly sure on these answers, so please double check them for me to make sure that they are correct.

Step-by-step explanation:


5 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify : -2(3v -6) <br><br>with steps too please​
    13·1 answer
  • A triangle has a base of 3 2/5 inches and an area of 5 1/10 square inches. Find the height of the triangle. Show your reasoning
    5·1 answer
  • Which number are 3 units from -6
    13·1 answer
  • Which of the following numbers are divisible by 3? 225, 8,399, 7,392, 9,830 (can be more than one answer) I'm very busy so I jus
    9·2 answers
  • Four pounds of bananas cost $1.96. how much does it cost per pound?
    10·1 answer
  • What's 9 + 10-4 + 78 ​
    9·2 answers
  • Suppose customers in a certain queue are served one at a time sequentially, that the time for each individual customer is Expone
    5·1 answer
  • Using the numbers -2,-3,5,2 create one expression that equal 10
    9·1 answer
  • How many groups of 1/2 pound are in 3 3/4 pounds?
    6·1 answer
  • A 2-cup bottle of shampoo costs $11.20. What is the price per fluid ounce?
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!