Answer:
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Step-by-step explanation:
To find the unit price we divide the total cost given by the total months given for each contract to find out the cost per month.
$2070/18 months = $115 per month
$1776/12 months = $148 per month
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Answer:
4m + 4m + 6
3+3+5+3
10m+12+(-2m)-6
Step-by-step explanation:
Welcome
The product of one term of a multiplicand and one term of its multiplier
Answer:
a square, rectangle,trapezoid
Step-by-step explanation: