1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ber [7]
2 years ago
11

PLEASE ANSWER STRAIGHT AWAY

Mathematics
2 answers:
Marrrta [24]2 years ago
5 0

Answer:

The 4 packe is better value.

Tresset [83]2 years ago
3 0

Answer:

The 4 pack has better value.

Step-by-step explanation:

To find the toilet roll price, divide by the number of rolls.

2.04 ÷ 4 = 0.51

4.68 ÷ 9 = 0.52

0.52 > 0.51

So, the 4 pack has better value.

Have a wonderful day! :)

You might be interested in
Kevon Webster will bring hamburgers to grill. There are four patties per pound. He buys 28 pounds
Tcecarenko [31]

Answer:

112

Step-by-step explanation:

4x28=112

5 0
2 years ago
Use the original price and the markup to find the retail price. Original price: $64; Markup: 20%
Leni [432]

Answer:

$76.80

Step-by-step explanation:

When a product has a certain markup, you need to multiply the markup by the price of the product, and then add that to the original price of the product. 20%=0.2, and 0.2*64=12.8. Adding this to the original price, you get 64+12.8=$76.80. Hope this helps!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
2. Solve the equation p2 + 6p = 1 by completing the square method. Show your work.
goldfiish [28.3K]

Answer:

p=0.125

Step-by-step explanation:

2p+6p=1

Add like terms

8p=1

Divide both sides by 8 to get p by itself

8p/8=1/8

p=0.125

7 0
3 years ago
Help me plz, thanks.
chubhunter [2.5K]
6/20 chance or simplified would be 3/10. Answer [D] is correct.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Select all ratios that are equivalent to 4/8.
Elena-2011 [213]

Answer:

6/12

10/20

5/10

1/2

Step-by-step explanation:

=)

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 2.<br> -5x - 16 = 8x - 3
    15·1 answer
  • Simplify 7(x + 3). how could i find the answer to this question?
    11·2 answers
  • If jammy makes 4 baskets in 1/2 of an hour how much can she make in 5 hours
    6·1 answer
  • Identify the constant term in this expression 24m+ 4n- 12m +3
    7·2 answers
  • 1 What is the y-intercept of a line that has a slope of 1/4 and passes through point (8, 3)?
    6·1 answer
  • Share what you know about the properties of multiplication...!
    5·1 answer
  • A pie costs $12.55. If it has a diameter of 12 inches what is the cost per square inch of the pie.
    6·1 answer
  • What is the following product?<br> 3/4 /3<br> о<br> 2(V)<br> O 6/12<br> O 6432<br> o 2(03,888
    14·1 answer
  • 15. x2 + 11x + 10 = 0
    11·1 answer
  • When Mrs. Carter got a flat tire, 73% of the 32 pounds of air in the tire escaped.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!