Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
Is there a picture of the shape, and is 4x - 2 AC or AB?
Its C. The point is at 3 and goes down, therefore C.
Answer:
Step-by-step explanation:
Percentage of A
34/40 x 100 = 85%
Percentage of B
54/40 x 100 = 135%
Ans: A) 85% B) 135%
X=4x3•A+-6 hope this helps