1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andreyandreev [35.5K]
3 years ago
5

1. A plumber cut a pipe into 6 identical pieces. Each piece measures 17.4 feet long.

Mathematics
1 answer:
iragen [17]3 years ago
3 0

Answer:

104.4 for A.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Solve for s.<br> 8 - 48 = 8 + 13
PtichkaEL [24]
Which number carry’s the s?
7 0
3 years ago
Please help me please hurry
Naya [18.7K]

Answer

899

Step-by-step explanation:

99

8 0
3 years ago
From a practice assignment:<br>solve the following differential equation given initial conditions ​
hodyreva [135]

If y' = e^y \sin(x) and y(-\pi)=0, separate variables in the differential equation to get

e^{-y} \, dy = \sin(x) \, dx

Integrate both sides:

\displaystyle \int e^{-y} \, dy = \int \sin(x) \, dx \implies -e^{-y} = -\cos(x) + C

Use the initial condition to solve for C :

-e^{-0} = -\cos(-\pi) + C \implies -1 = 1 + C \implies C = -2

Then the particular solution to the initial value problem is

-e^{-y} = -\cos(x) - 2 \implies e^{-y} = \cos(x) + 2

(A)

4 0
2 years ago
Need more help - Attached image
mylen [45]

Answer:B

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Math equation that equals 600
Anna35 [415]

Answer:

60 time 10

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is equivalent to log9w
    5·1 answer
  • gallons of water can fill a pool that is 50 yards by 20 yards and is 9 feet deep? (Assume 7 1/2 gallons per cubic foot.)
    14·1 answer
  • PLEASE HELP!! I WILL AWARD BRAINLIEST AND 50 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! For the given picture: a) List all of the triangles th
    9·1 answer
  • Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price? $1.33 $0.75 $1.20 $0.80
    10·1 answer
  • Eight times a number equals 35 more than the number. Find the number
    12·2 answers
  • Value walks 2 3/5 miles each day.BI'll runsure 10 miles oncell every 4 days.In 4 days, who covers the greater distance
    14·2 answers
  • Trey is buying peach and blueberry yogurt cups. He will buy at most 8 cups of yogurt. Let x be the number of peach yogurt cups a
    7·1 answer
  • How many solutions does the system of equations have?
    12·2 answers
  • Solve for x in the triangle. Round your answer to the nearest tenth.
    5·1 answer
  • PLS HELP ME ITS DUE AT 12 AM I WILL GIVE THAT BRAINLY THING
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!