4n^4 √3n I believe would be the simplified form.
There will be infinite answers for x if the equation if the same on both sides, so c=5
Hey!
---------------------------------------------
Solution:
12 pounds = $3.84
3.84 / 12 = $0.32 per pound
---------------------------------------------
Answer:
$0.32 per pound (unit)
---------------------------------------------
Hope This Helps :)