1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sashaice [31]
3 years ago
15

I need help please and thx you

Mathematics
2 answers:
horsena [70]3 years ago
8 0

Answer:

5/6 is the answer.

Step-by-step explanation:

we need to find the least cmd AMD boom

NARA [144]3 years ago
4 0

Answer:

1- 3/4

2- 5/6

3- 2/3

4- 7/10

Step-by-step explanation:

1= a

2=b

3=c

4=d

__________

You might be interested in
Plz help me get the answer to these
Pavlova-9 [17]

Remove the brackets

-5a + 9b + 7a               combine -5a and 7a

7a - 5a + 9b

2a + 9b                        Answer

Don't go any further. There is nothing else to do. These are unlike terms and cannot be reduced or combined.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the unit rate. Camryn paid $30.16 for 8 pounds of almonds
sergij07 [2.7K]

Answer:

The unit rate is $3.77

Step-by-step explanation:

You take 30.16 and divide that by 8 which equals 3.77

have a nice day! :)


5 0
4 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP 10 brain list
loris [4]

Answer:

y:))))))))))))))))))))

6 0
3 years ago
Help me please‼️
aksik [14]

Answer:

a.

500x+0.04=y

400x+0.05=y

for percentages move decimal to the left twice

4 0
3 years ago
18 3/8f = -29 4/7 please help
KatRina [158]

Answer:

f=-552 /343 or 5=1 and 209/343

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Plz help I don’t understand what the question is asking.(BEST ANSWER = BRAINLIEST)
    15·1 answer
  • Which of the following expressions are equivalent to (9 7/8 + 2 4/5) - 1/2
    5·1 answer
  • on Saturday Keisha ran 3.218 km on Sunday she ran to 2.41 km how much farther did she run on Saturday then on Sunday
    7·1 answer
  • The sum of two integers with different signs is 8
    11·1 answer
  • Please help please need answer
    8·1 answer
  • The super cool X1400 will cost 60 per month to operate, while the Efficient Energy X2000 costs only $40 per month to operate?
    12·1 answer
  • Someone please help!!!
    6·1 answer
  • PLS HELP HELP ME IN math pls:( =/​
    9·1 answer
  • What is 8 tho the power of 4​
    5·1 answer
  • Calculate angles in a triangle<br> HELP
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!