9514 1404 393
Answer:
4/25
Step-by-step explanation:
Put the numbers where the letters are and do the arithmetic.

Answer:
$0.98
Step-by-step explanation:
Given data
Cost of sinuses apples = $9.8 for 10 pound
We want to find the cost per pound
Hence
if 10 pounds cost $9.8
1 pound will cost x
cross multiply
x= 9.8/10
x= $0.98
Hence a pound will cost $0.98