1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anastasy [175]
3 years ago
14

PLZ HELP ASAP ASAP!!!!

Mathematics
1 answer:
Lady_Fox [76]3 years ago
5 0

Answer: A: 60.0 mph

Hope this helps!

You might be interested in
Determine the least three-digit number that is divisible by 3,5 and 9
Phoenix [80]
Determine the least three digit number that is divisible by 3,5, and 9
135
because 5 • 3 • 9 is 135 and there isn't a three digit number divisible by each of the three numbers
8 0
3 years ago
Simplify the expression please!<br><br> -5+i/2i
melamori03 [73]

Answer:-9/2 or -4.

5

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
I need help pleaseeeee
riadik2000 [5.3K]
Answer is D
Please mark me as brainless if right
5 0
3 years ago
You buy 3.18 pounds of apples, 1.25 pounds of pears, and 2.67 pounds of oranges. What is your total bill rounded to the nearest
Lelu [443]

Answer:

318125267

Step-by-step explanation:

-_-...............that is the answer

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me with this one please
Tom [10]

Do the same thing as the attached image.

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Every evening Jenna empties her pockets and puts her change in a jar. At the end of the week she counts her money. One week she
    14·2 answers
  • If f(x) = x2 – 25 and g(x) = x – 5, what is the domain of mc006-1.jpg?
    6·1 answer
  • 50.For the direct variation such that when y = 2 then x = 3, find the constant of variation ( k ) and then find the value of y w
    5·1 answer
  • If you wish to show that two triangles are similar, which statement(s) is correct? You may choose more than one correct answer.
    15·2 answers
  • Sarah bought a 16 ounce jar of strawberry jam for $3.20. What is the unit price
    9·2 answers
  • What the answer ............
    13·1 answer
  • PLZ THIS IS DUE BY TONIGHT!!--
    11·1 answer
  • The oldest elephant at a zoo eats 162 pounds of hay per day. This elephant eats 3 times as much hay as the youngest elephant. Ho
    8·1 answer
  • A tennis court is surrounded by a fence so that the distance from each boundary of the tennis court to the fence is the same, x
    6·1 answer
  • Find the exact interest for $52,600 at 8.5% for 82 days
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!