One quarter. Because four quarters makes a whole.
Answer:
unit rate = 14x
y = 14x + 0
Step-by-step explanation:
y = mx
y = 14x
$42 for 3 feet, how much for one feet?
42/3 = 14
please give thanks by hitting the heart button :)
Answer:
3 + x >= 12
not sure what variable your using
Its the > sign with the _ under
Answer:
For this question, x = 16
Step-by-step explanation:
x/20 = 4/5
if we cross multiply, we will have
x × 5 = 4 × 20
5x = 80
x = 80/5
x = 16
D (the last option)
x 2 -2 4 -4
y 8 8 12 12
because the x values should not repeat for the y values.