Answer:
14 minutes
Step-by-step explanation:
Ⓗⓘ ⓣⓗⓔⓡⓔ
Well, what I do for these problems is do 1/x with x being the amount of time given.
1/21+1/42=3/42
3/42=1/14
Together, they would take 14 minutes!
(っ◔◡◔)っ ♥ Hope this helped! Have a great day! :) ♥
You could just use your calculator thats on your phone of tab
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Similarly to the last graph that decreased, this one increases, so you have to see where the line points upwards into the right top corner
CD