1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
irina [24]
3 years ago
7

A recipe for chocolate chip cookies mixes 512 cups of cookie dough with 34 cup of chocolate chips and makes 48 cookies. A baker

has 3 cups of chocolate chips in the pantry and uses them all to make cookies using the proportions of the recipe.
Mathematics
1 answer:
kvasek [131]3 years ago
3 0

Answer:

2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Suppose thirty-two students signed up for classes during an orientation session. If
Elis [28]

Answer:

36

Step-by-step explanation:

add the total that signed up for chemistry with the total that signed up for english which would be 20+16=36

4 0
3 years ago
Use the distributive property to write an equivalent expression: -(n+4)*
stealth61 [152]

Answer: -n-4

Step-by-step explanation:

Distribute the - to n and 4

6 0
3 years ago
Whice set of side will make a triangle
telo118 [61]

First things first.. What type of triangle

If u are taking about a normal triangle here is some:

∠60+∠60+∠60

∠30+∠90+∠60

∠11+∠82+∠87

7 0
3 years ago
What’s 39,204 divided by 54
ozzi

Answer:

726

Step-by-step explanation:

39204/54=726

7 0
3 years ago
1.A function is ________ a relation.
dlinn [17]
Q 1. option A......
Q 2. option B....
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Marlon and Brent are each measuring one of their shoes.their shoes measure 11 inches in all Marlons shoes is 1 inch longer than
    13·2 answers
  • Help with numbers 3 and 5
    5·1 answer
  • In a coffee shop "Scratch and Win" contest, one out of three cards is a winner. What is the probability that Shenice would first
    6·1 answer
  • The midpoint of AB is M(3, -1). If the coordinates of A are (5,1), what are the
    14·1 answer
  • Find sin 2a and cot 2a:
    7·1 answer
  • The 16 oz jar of Peanut Butter costs $4.82. What is the cost per oz?
    10·1 answer
  • Calculate the rise and run to find the slope of the line ​
    13·1 answer
  • Help please ill give brainliest promise
    5·1 answer
  • Assume varies inversely with . Find the constant of proportionality and the function.
    15·1 answer
  • 3
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!