1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
worty [1.4K]
2 years ago
9

Help quickly!!! Will give points!!

Mathematics
1 answer:
sattari [20]2 years ago
5 0

Answer:

you need to show the examples

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Name a pair of non adjacent complementary angels.
Jobisdone [24]

Answer:

j

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to grap
Debora [2.8K]
It is Constant. The cost per pound is 2.50 dollars. two would be on the x-axis, and 5 dollars would be on the y-axis. likewise, 3 would be on the x-axis, and 7.50 dollars is on the y-axis. 5 pounds would cost : $12.50
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help ASAP.......
marta [7]

Answer:

The answer is x=10

Step-by-step explanation:

5/6x - 10 = 1/3x -5 multiple both sides by 6

5x - 60 = 2x -30 move the terms

5x - 2x = -30 +60

3x = 30 divide by 3

x = 10

3 0
3 years ago
-1.1x + 8.1x + 38 = -32
Setler79 [48]

X = -10

Explanation:

-1.1x + 8.1x + 38 = -32

Combine like terms : -1.1x + 8.1x

7x + 38 = -32

Subtract 38

7x = -70

Divide by 7

7x = -70/7

Answer:

x = -10

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
13<br><br>__ W=130 what is W<br><br>10 15 Points if you answer
11111nata11111 [884]

W=130

Step-by-step explanation:

the question giving says_W=130and if minus is crossing to the other side it becomes+

5 0
2 years ago
Other questions:
  • In a random sample of 625 people, it was found that 225 of them frequently check their work email when they are at home. Find th
    14·1 answer
  • A set of equations is given below:
    11·2 answers
  • #1 2x-16&lt;-18
    5·1 answer
  • Help and solve please!!!!!
    8·2 answers
  • What is 8 divided by 1 1/3?
    12·2 answers
  • Drag the boxes to match the answers
    11·1 answer
  • A little help would be great...
    13·1 answer
  • A sphere has a diameter of 24 units. What is its volume in cubic units? A. 576π cubic units B. 1,728π cubic units C. 2,304π cubi
    6·2 answers
  • Mabel needs to order 8,742 binder clips for an upcoming conference. If the binder clips come in boxes of 47, how many boxes shou
    14·1 answer
  • Please help me with my work
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!