1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ella [17]
3 years ago
8

I neeed help .......................................................

Mathematics
1 answer:
ycow [4]3 years ago
5 0

Answer:

p = 5

Step-by-step explanation:

cross-multiply: 9 = p + 4

p = 5

You might be interested in
What is the surface area of the figure? width = 4.2 ft length = 7.8 ft height = 2 ft
Bond [772]
The surface area is 113.52 feet^2
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area please, round to the nearest tenth if necessary. If you’re correct I’ll brainliest you
Tanzania [10]

Answer:

21

Step-by-step explanation:

(5x5) the big square - (2x2) the small square

25-4=21

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Use dimensional analysis to convert the measurements.
jasenka [17]

Answer:

52.68 feet per hour

52.68 feet per 60 min

632.16 inches per 60 min

10.536 inches per minute

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Algebra: Right answer pls
kakasveta [241]

Answer: B

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST GSHJNBDIJD
Anon25 [30]

Answer:

22.5

Step-by-step explanation:

A=1/2 times base times height

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • You’ve already earned $48 washing cars and plan to earn $12 for each additional car you wash. Write an equation to represent d,
    11·2 answers
  • Five grams of sugar are added to a 40-gram serving of a breakfast cereal that is 10% sugar. What is the percent concentration of
    9·1 answer
  • The 100th pyramidal number is 338,350. that would make quite a stack of basketballs! What number must you add to get 338,350 to
    5·1 answer
  • PLEASE HELP 5 QUESTION WILL MARK CORRECT ANSWER BRAINLIEST 36 POINTS
    14·1 answer
  • If you multiply 6 positive numbers, the product sign will be __.
    15·1 answer
  • Three of the choices are unit rates for the price of milk. which choice is not?$1.00 per 8 ounces$1.30 per pint$3.47 per gallon$
    5·1 answer
  • I'm having trouble on partial products. does anyone have the answers to 2x78,2x$210,9$682,and 8x8,145
    15·1 answer
  • Brian made a tasty burger . the diameter of the Burger was 5cm. what is the radius of the circle?
    12·1 answer
  • To take an Uber, it costs $4.00 plus an additional $1.50 per mile traveled.
    8·1 answer
  • Which expression is equivalent to<br> ?<br> 1<br> ဒီ<br> х<br> .<br> har
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!