1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Damm [24]
2 years ago
6

Please help me answer this question I’m very confused and I need help

Mathematics
1 answer:
Dmitrij [34]2 years ago
8 0

Answer:

hi yes 5x2=312 plus 8 equals the fourth of 2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
)Consider the following pair of equations: y = −2x + 8 y = x − 1 Explain how you will solve the pair of equations by substitutio
Ira Lisetskai [31]

Hi there,

Take y from first equation and use it / substitute it into the second equation:

-2x + 8 = x - 1, so 3x = 9, therefore x = 3.

Then y = x - 1 = 3 - 1 => y = 2.

Solution is (3,2).

A quick check: 2 = -2*3 + 8, true, and 3 = 2 - 1, also true.

Green eyes.

5 0
3 years ago
Awnser this please i will give you 16
Aleks04 [339]

Answer:

Its EFBGCAHDI

4 0
3 years ago
Use the properties of logarithms to expand the expression as a sum or difference, and/or constant multiple of logarithms. (Assum
Ira Lisetskai [31]

Answer:

this is my more than to black kids

5 0
3 years ago
A manufacturer of skis offered chain discounts of 10/5/4 to many of its customers. Joe Jones ordered skis that had a total list
kati45 [8]
First, 
149,500 * .10 = 14,950
149,500 - 14,950 = 134,550

then,
134,550 * .05 = 6727.50
134,550 - 6727 = 127,822.55 
127,822.50 * .04 = 5112.90

trade discount = 14950 + 6727.50 + 5112.90 
26790.40

hope this help

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The enrollment at East Valley High School over a six-year period is displayed in the scatterplot.
Anna [14]

Answer:

we need a scatterplot

Step-by-step explanation:

If you provided one id be happy to help :)

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the slope using points (-15,7)and(-10,6)
    10·1 answer
  • A foundry produces circular utility access hatches​ (manhole covers). If 16 covers are produced in an 8minushour ​shift, the pro
    10·1 answer
  • A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below.
    6·2 answers
  • Chitra spent $200 at a thrift shop. She bought 3 rings for $21 each and spent the rest on 4 equally price bracelets. How much di
    13·1 answer
  • Can someone help me with this trig ratio question please?
    10·1 answer
  • DARK SIDE GRANDSON The kid has got a dark side
    8·1 answer
  • Which number is irrational?<br> 1-27<br> 3<br> 25<br> 究<br> 27<br> O<br> 4. 12
    12·1 answer
  • Can someone help me in this question
    6·2 answers
  • Can someone please explain to me this image?
    8·1 answer
  • Please help!!! Which system of inequality’s is shown below???!!! Use picture below to help you! ;)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!