Answer:
£5.04
Step-by-step explanation:
Let's first find the unit cost.
£3.60/2.5kg = £1.44/kg
To find out how much money 3.5kg of apples costs, we simply need to multiply the unit price by 3.5.
£1.44/kg * 3.5kg = £5.04.
Answer:
$300
Step-by-step explanation:
Multiply 1,200 by .25 and that is your answer
We will use the Sine Law:

b = 5.001
Answer:
D) 5.0
Answer: The answer is 28. Hope this helps:)