1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ksju [112]
3 years ago
6

Please help I will mark you brainiest!!!

Mathematics
1 answer:
Ne4ueva [31]3 years ago
7 0

Answer:

1080 - 240 = 840

Step-by-step explanation:

every single extended warranty is 20 bucks. that being said, u can like.. you know multiply the thing the the the 20 by 12 then minus. walla

You might be interested in
Which expression is equivalent to 22y+11?
dalvyx [7]

Step-by-step explanation:

11(2y+1)

hope it helps.....

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Part C: Give an example of a situation in which a percentage is greater than 100%. (2 points)
insens350 [35]

Answer:

If your weekly allowance is 5, then for Christmas week your allowance was 15, then your allowance went up by: 5 =3 - 1 = 2 x 100 =200%.

6 0
3 years ago
If 4 cookies cost $4.00, how much does 1 cookie cost?
Mkey [24]

Answer:

1 dollar

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
2730/10,000 in decimal notation
ziro4ka [17]

2730/10,000 in decimal notation is 0.273

6 0
4 years ago
The horizontal distance on a survey map from the top edge of a riverbank to the river is 85
padilas [110]

Answer:

22 degrees

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Answer These For Me Please, I’d Really Really Appreciate It So Much :), Appropriate Answers Only!!!
    8·1 answer
  • Anton bakes 36 cookies. He gives cookies to each of his 3 friends.
    6·2 answers
  • Maria lives in Kentucky, which has a sales tax of 6%. She just bought a mountain bike whose full price was $470, but she present
    14·2 answers
  • your standing 12 feet in front of a building. The angle of elevation to the top of the building is 76 degrees. How tall is the b
    7·1 answer
  • What is the answer to (3x-15) degrees
    14·1 answer
  • 25 points
    5·1 answer
  • Pls help I’ll give brainliest
    14·1 answer
  • I need help quick please
    13·1 answer
  • John is joining a gym. There is a membership fee of $25 per month and a fee of $2 per workout class he attends. Given this infor
    14·1 answer
  • Simplify 2xy + x²y - 3xy + 4x²y =​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!