1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
djyliett [7]
3 years ago
6

I need help I don't know how to do this

Mathematics
1 answer:
AveGali [126]3 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Tính: <br> (1/27)^2016*27^2015
Alik [6]

Answer:

1/27

Step-by-step explanation:

(1/27)^2016*27^2015 =

27^-2016 * 27^2015 =

27^(-2016+2015) =

27^-1 =

1/27

6 0
2 years ago
Solve x.<br><br>WILL GIVE BRAINLIEST​
Gnesinka [82]

Answer:

What’s this called again? And do u possibly know the formula for this? I just need these elements to solve it... plz reply

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
USLUIT il<br> Find x.<br> 45°<br> 30°
IceJOKER [234]

Answer:

111°

Step-by-step explanation:

  • All these are parallel lines, so the 36° angle is equal to the 36° angle inside the big triangle because they are vertically opposite.

  • Ignore the line cutting between 45° and the 30° and consider it as one triangle
  • Add them to get 75°
  • Now you have two known angles 75° and 36°
  • To get angle <em>x</em><em> </em>add 75° and 36° to get 111°
  • Because x° is an exterior angle and exterior angles equal to the sum of interior angles opposite it inside the triangle.
7 0
2 years ago
HELP IM TIMES FOR 20 MINUTES! IVE BEEN ON THIS FOR THE LONGEST!
Misha Larkins [42]

Answer:

Point d

Step-by-step explanation:

because the x is -2 and the y is 3 so you look for the x and then the y

4 0
2 years ago
4 tomatoes cost $3.40 what is the unit rate
IRINA_888 [86]
The unit rat is the cost per 1 unit
cost per 1 tomatoe

3.4/4=1.7/2=0.85/1

unit rate is $0.85 per tomatoe
7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 1\10 of 3,000 is 10 times as much as =
    10·1 answer
  • Find the average rate of change of f on the interval [10, 60]. (round your answer to the nearest integer.)
    5·1 answer
  • Micheal has 5x as much money minus 25 as mia. togther they have 79.
    7·1 answer
  • Identify the number rational and irrational 291.7
    7·1 answer
  • I am one of the numbers from part a above the sum of my factors equals a composite number that is a square of another number.whi
    10·1 answer
  • Devon has 8 pairs of socks and 3 pairs of shoes how many ways can Devon choose one pair of socks and one pair of shoes
    12·1 answer
  • Write 0.000038 in scientific notation.
    6·2 answers
  • Simone buys slices of pizza that cost $1.25 each. She spends a total of $11.25 on them. Which
    7·1 answer
  • Can someone please help?
    6·2 answers
  • Suppose that 8% of all cars produced at Plant A have a certain defect, and 5% of all cars produced at Plant B have this defect.
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!