The answer would be a 3x-4y=-10
Answer:
Rs.16
Step-by-step explanation:
Divide the cost of Rs.96 by 12 then multiply by 2
cost of 1 pencil = Rs.96 ÷ 12 = Rs.8
cost of 2 pencils = 2 × Rs.8 = Rs.16
Answer:
92 years old
Step-by-step explanation:
Multiply 23 by 4
92
So Morgan's grandfather is 92 years old
Hope this helps :)
Please consider Brainliest :)
Answer:
thankyou for points
Step-by-step explanation:
please give me brainleist
The answer is 7 hope that helped and have a good and always good luck