Answer:
The Answer is 4.79
Step-by-step explanation:
All you have to do Divide 33.53 by 7 then you would get 4.79
I say divide because they want to know how much it one gallon of milk costs So that is why you have to divide
Hope I Helped! :3
Answer:
Greater than 1
Step-by-step explanation:
Answer:
i believe its 12.55
Step-by-step explanation:
if you add both number, 12.90 and 12.20, then divide by 2.
you'll will gain the same result
To find the answer, multiply 8 by 4 to get 32. Now divide 32 by 4 and you should get the answer 8. This will make sure that your answer is correct. And so 32 divided by 4 equals 8.
8*4
Multiply
Final Answer: 32
32/4
Divide
Final Answer: 8